Za nami październik
6 październik – odbyło się nabożeństwo rodzinne w nowym cyklu. W tym roku szkolnym sięgamy do Owocu Ducha wg Ga 5,22.23. Na pierwszym nabożeństwie w tym cyklu omawialiśmy pierwszą składową Owocu Ducha – miłość. Pewnym novum jest i to, że na zakończenie nabożeństwa dzieci szkółkowe otrzymują owoce, tak aby mogli pamiętać, że na rodzinnym nabożeństwie rodzinnym też mówimy o owocach, choć w innym odniesieniu.
13 październik – po nabożeństwie odbyło się Koło Pań połączone ze spotkaniem parafialnym. Tym razem okazja był spotkać się w nieco szerszym gronie była przednia, bo nasz gość, ks. Jan Badura omawiał postać Elisabeth Kübler-Ross. Przybliżone zostało jej życie oraz bardzo ciekawa działalność, która tak wiele przyniosła w sprawach społecznych.


19 październik – tego dnia przeżywaliśmy uroczystość 100-lecia cmentarza w Koniakowie. Uroczystości rozpoczęły się od nabożeństwa w kościele ewangelickim w Istebnej „Na Kurzyszowskim”. To nabożeństwo odbywało się w międzynarodowym wydaniu: Kazanie wygłosił ks. Roman Raszka z ewangelickiej parafii w Nawsiu w Republice Czeskiej. To było symboliczne odniesienie do uroczystości poświęcenia cmentarza równo przed 100 laty, bo wtedy wszelkie czynności liturgiczne prowadził ks. Karol Krzywoń, wówczas proboszcz nawiejskiego zboru. W nabożeństwie brała także udział delegacja z partnerskiej parafii w Istebne na Słowacji. W delegacji znaleźli się m.in. ks. Alena Durcikova proboszcz tamtejszej luterańskiej parafii oraz Martin Kovacik tamtejszy starosta (wójt). Cieszyła także obecność naszych władz samorządowych na czele z wójtem panem Stanisławem Legierskim.
Po nabożeństwie znaczna część jego uczestników wybrała się na cmentarz, by tam wysłuchać utworów w wykonaniu prawdziwego mistrza muzycznego pana Zbigniewa Wałacha, rozmyślania miejscowego proboszcza ks. Dariusza Madzi. Był czas na wspólną modlitwę i złożenie kwiatów.
Ostatnim akordem było spotkanie w Karczmie pod Ochodzitą, bo i tam przed 100 laty zebrali się uczestnicy nabożeństwa, podczas którego poświęcono cmentarz. W trakcie spotkania oprócz słodkości upieczonych przez nasze panie i posiłku przygotowanego przez kuchnię obiektu, można było się skupić na dwóch mini referatach. Jeden był zaprezentowaniem historycznych odniesień, uwarunkowań i następstw poświęcenia koniakowskiego cmentarza, a drugi stanowił wprowadzenie w wydaną okolicznościową broszurkę o cmentarzu. Oprawę muzyczną zapewnił Wyższobramski Chór Kameralny z Cieszyna.
Po części oficjalnej i późniejszym rozejściu się gości, była jeszcze okazja by porozmawiać ze słowackimi partnerami na temat wspólnego projektu transgranicznego.









31 październik – Święto Reformacji – tego dnia obyło się nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Św., a także z występem parafialnego zespołu CDN.