Żywa biblioteka

Na czym polega?

Wśród naszych parafian od dawna można zauważyć zwyczaj pożyczania sobie nawzajem książek. Jednak możliwości takiego obiegu literatury są bardzo ograniczone. Zauważyliśmy, że istnieje więc potrzeba stworzenia czegoś na kształt biblioteki. Niestety nie jest to możliwe ani w kwestii finansowej ani technicznej. Dlatego powstał pomysł „żywej biblioteki”.

Jak wypożyczyć książkę?

Każdy kto chciałby przeczytać ciekawą książkę chrześcijańską, odszukuje w bazie żywej biblioteki (czytaj) interesujący go tytuł, a następnie udaje się do właściciela tej książki i prosi o wypożyczenie. Wszystkich wypożyczających obowiązuje Regulamin. (Czytaj)

Jak pomóc w tworzeniu bazy “żywej biblioteki”?

Osoby, które posiadają interesujące książki chrześcijańskie i chciałyby wypożyczając je przyczynić się do ewangelizowania lub wzrostu duchowego innych parafian prosimy o kontakt z administratorami bazy “żywej biblioteki”. Należy podać tytuł i autora proponowanej książki. Wcześniej należy zapoznać się z Regulaminem. (Czytaj)

Cel jest szlachetny a koszty niewielkie- zaledwie wypożyczenie komuś książki na krótki czas.

Dla wypożyczających:

 1. Wszystkie książki z bazy „żywej biblioteki” są dostępne i można je wypożyczać.
 2. Po przeczytania książki, należy ją niezwłocznie oddać właścicielowi.
 3. Właściciel zawsze powinien wiedzieć gdzie znajduje się jego książka, dlatego: nie wolno pożyczać książki innym osobom! Jeśli ktoś inny również jest zainteresowany przeczytaniem tej pozycji, powinien osobiście zgłosić się do właściciela z prośbą o wypożyczenie.
 4. Właściciel ma prawo nie wyrazić zgody na wypożyczenie książki.
 5. Zniszczenie lub zgubienie książki zobowiązuje wypożyczającego do odkupienia nowej o takim samym tytule.
 6. Wypożyczenie książki z bazy „żywej biblioteki” wiąże się ze zobowiązaniem przestrzegania powyższego regulaminu.

Dla właścicieli książek:

 1. Wszystkie propozycje należy zgłaszać u administratorów, podając: tytuł, autora książki oraz imię i nazwisko właściciela.
 2. Proponowane książki powinny być o tematyce chrześcijańskiej i zgodne z nauczaniem naszego Kościoła (inne nie będą przyjmowane do bazy „żywej biblioteki”).
 3. Właściciel powinien oprawić książkę zabezpieczając przez zniszczeniem i włożyć do środka„kartę identyfikacyjną” (dostępną u administratorów).
 4. Ilość zgłoszonych książek zależy od właściciela.
 5. W każdej chwili można wycofać książkę z bazy „żywej biblioteki” lub zgłosić nową, należy jednak wcześniej poinformować o tym administratorów.

Baza książek

W trakcie budowy.

Administratorzy: Sylwia Śliwka, Sabina Rabin