Wydarzenia


<--powrót do "Wydarzeń"

Odwiedziny gości z Konina- EDK

18 czerwca 2017 r

Ks. Waldemar Wunsz wraz rodziną i parafiankami przyjechali do nas środę późnym wieczorem. Zamieszkali w Domu Gościnnym naszej parafii i stąd w czwartek, piątek i sobotą ruszali do poszczególnych miast, aby wziąć udział w EDK.

Naszym wspólnym zamiarem było ognisko w sobotę po powrocie z Bielska. Niestety pogoda pokrzyżowała nasze plany.

Niedziela była dniem, gdzie czas do popołudnia spędziliśmy razem. Rozpoczęliśmy nabożeństwem o godzinie 9,00. Proboszcz przywitał przybyłych do kościoła. W szczególnych słowach zwrócił się do księdza i parafian z Konina. Podczas nabożeństwa ks. Waldemar Wunsz wygłosił kazanie i przekazał pozdrowienia od swoich parafian. Miłym akcentem nabożeństwa było czytanie tekstów biblijnych przez naszego parafianina i panią pastorową Ewę oraz akompaniament podczas pieśni, który zapewnili księża Waldemar i Alfred, grając na gitarach.

Po nabożeństwie odbyło się spotkanie integracyjne w salce parafialnej. Ciasto, herbata, kawa i wspólny śpiew wypełnił czas, jaki spędzaliśmy do obiadu. W czasie spotkania ks. Wunsz opowiedział zebranym o swojej parafii, przybliżył jej historię i aktualną sytuację.

Na zakończenie ks. Waldemar, w imieniu swojej parafii i uczestników EDK z Konina podarował naszej parafii kuty świecznik i książkę, która opisuje historię Konina i okolic. Otrzymaliśmy również zaproszenie do rewizyty, z czego bardzo się ucieszyliśmy.

Oficjalne spotkanie zakończyło się około południa. Naszych gości zaprosiliśmy na obiad, po którym mili goście pojechali do domu.


Zobacz zdjęcia:
Odwiedziny gości z Konina - EDK Odwiedziny gości z Konina - EDK Odwiedziny gości z Konina - EDK Odwiedziny gości z Konina - EDK Odwiedziny gości z Konina - EDK Odwiedziny gości z Konina - EDK Odwiedziny gości z Konina - EDK Odwiedziny gości z Konina - EDK Odwiedziny gości z Konina - EDK Odwiedziny gości z Konina - EDK Odwiedziny gości z Konina - EDK Odwiedziny gości z Konina - EDK Odwiedziny gości z Konina - EDK Odwiedziny gości z Konina - EDK Odwiedziny gości z Konina - EDK Odwiedziny gości z Konina - EDK Odwiedziny gości z Konina - EDK Odwiedziny gości z Konina - EDK Odwiedziny gości z Konina - EDK Odwiedziny gości z Konina - EDK Odwiedziny gości z Konina - EDK Odwiedziny gości z Konina - EDK

<--powrót do "Wydarzeń"

Zobacz

  • Kościół Luterański w Polsce
  • Gmina Istebna
  • Partnerska parafia z Heerde

Subskrybuj nasz kanał
z kazaniami na YouTube

Parafia EA Istebna
Parafia EA Istebna