Wydarzenia


<--powrót do "Wydarzeń"

Festiwal kolęd i świątecznych wypieków

6 stycznia 2017

6 stycznia, w Święto Epifanii, po nabożeństwie odbyło się spotkanie zwolenników kolęd i świątecznych wypieków. Wśród parafian zgłaszały się osoby, które przygotowały kolędę znaną, lubianą lub napisaną przez siebie i przedstawiły ją w formie śpiewanej lub instrumentalnej.

Niestety, w tym roku, choroba zdziesiątkowała uczestników Festiwalu. Ostatecznie wystąpiło tylko 6 wykonawców. Wioletta i Leszek Bujok w kolędzie, Małgosia Bujok zagrała kolędy na instrumentach, na gitarze i flecie, Marta Staniek zaśpiewała piosenkę świąteczną, Aneta i Alfred Staniek zaśpiewali kolędę, którą skomponowali na Święto Epifanii.

Ze względu na małą liczbę uczestników nie przyznawaliśmy miejsc. Każdy jednak otrzymał upominek.

Drugą część festiwalu wypełniły wypieki świąteczne. Ich różnorodność spowodowała istny zawrót głowy. Kubki smakowe miały prawdziwy festiwal. Zgłoszonych zostało 8 ciast i jedna bryja. I tu trudno było o wybór zwycięzcy. Każdy wypiek i bryja zostały nagrodzone upominkami.

Mamy nadzieję, że trzeci Festiwal odbędzie się bez przeszkód zdrowotnych. Już dzisiaj zapraszamy uczestników, także spoza naszej parafii, do udziału 6 stycznia 2018 roku.


Zobacz zdjęcia:
Festiwal kolęd i świątecznych wypieków Festiwal kolęd i świątecznych wypieków Festiwal kolęd i świątecznych wypieków Festiwal kolęd i świątecznych wypieków Festiwal kolęd i świątecznych wypieków Festiwal kolęd i świątecznych wypieków Festiwal kolęd i świątecznych wypieków Festiwal kolęd i świątecznych wypieków Festiwal kolęd i świątecznych wypieków Festiwal kolęd i świątecznych wypieków

<--powrót do "Wydarzeń"

Zobacz

  • Kościół Luterański w Polsce
  • Gmina Istebna
  • Partnerska parafia z Heerde

Subskrybuj nasz kanał
z kazaniami na YouTube

Parafia EA Istebna
Parafia EA Istebna