Wydarzenia


<--powrót do "Wydarzeń"

Gwiazdka

17 grudnia 2017 r

W tą niedzielę przeżywaliśmy na nabożeństwie Gwiazdkę. Dzieci ze szkółki niedzielnej i konfirmanci przygotowali program, który przedstawili przed zborownikami. Oprócz kilku pieśni, np. "Cichej nocy" w różnych językach oraz deklamiacji Ewangelii Godowej, dzieci pokazały krótką scenkę. Mówiła ona o symbolach, z którymi spotykamy się podczas Świąt Bożego Narodzenia. Aktorzy stroili choinkę, tłumacząc jak można poszczególne ozdoby odnieść do historii naszego zbawienia.

Światełka- bo prawdziwa światłość przyszła na świat, gwiazda- bo gwiazda wskazywała drogę mędrcom. Stara i brudna bombka- jak nasze grzechy. Czerwona bombka- jak krew Pana Jezusa przelana za nas na krzyżu. Białe gwiazdki- bo tak nas może oczyścić z grzechów Jezus i złota bombka- jak niebo. Po spotkaniu w kościele odbyła się druga część Gwiazdki w salce, gdzie w tym roku odwiedził nasze dzieci Aniołek z prezentami.


Zobacz zdjęcia:
Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka

<--powrót do "Wydarzeń"

Zobacz

  • Kościół Luterański w Polsce
  • Gmina Istebna
  • Partnerska parafia z Heerde

Subskrybuj nasz kanał
z kazaniami na YouTube

Parafia EA Istebna
Parafia EA Istebna