Wydarzenia


<--powrót do "Wydarzeń"

Jubileusz 25 lecia ordynacji

30 lipca 2017 r

30 lipca 2017 roku w kościele ewangelickim w Orzeszu odbyło się dziękczynne nabożeństwo z okazji srebrnej ordynacji. 26 lipca 1992 roku w kościele w Mikołowie, ówczesny Biskup Kościoła ks. Jan Szarek ordynował pięciu magistrów teologii ewangelickiej na duchownych naszego Kościoła. Byli to: Alfred Borski, Tomasz Chudecki, Adam Malina, Henryk Reske i Alfred Staniek.

Dla każdego z wymienionych różnie kreśliła się linia służby w Kościele. Wszyscy dzisiaj służą i są księżmi w diecezji katowickiej, cieszyńskiej i mazurskiej.

W ostatnią niedzielę lipca czterech z nich stawiło się w Orzeszu, aby wraz z rodzinami i parafianami parafii, gdzie pracują, przeżyć dziękczynne nabożeństwo.

Swoją obecnością zaszczycili nas zacni goście: Biskup Kościoła ks. Jerzy Samiec, Biskup Diecezji Katowickiej ks. dr Marian Niemiec, Biskup Senior ks. Jan Szarek oraz duchowni, koledzy z diecezji cieszyńskiej i katowickiej.

Kazanie wygłosił Biskup Szarek. Nawiązał do słów wypowiedzianych 25 lat temu w Mikołowie, słów które towarzyszyły Jubilatom w czasie ich służby. Po kazaniu ordynowani otrzymali błogosławieństwo od Biskupów i życzenia na dalsze lata służby.

Po nabożeństwie na placu kościelnym odbył się piknik dla wszystkich przybyłych. Był obiad, ciasto, kawa. Na zakończenie dane nam było przeżyć koncert Beaty Bednarz.

Serdecznie dziękujemy ks. Henrykowi Reske i Jego Małżonce za przyjęcie nas w Orzeszu i czuwanie nad przygotowaniami do uroczystości.

Osobiście dziękuję także moim parafianom z Istebnej za wszystkie życzenia, prezenty i obecność w Orzeszu podczas uroczystości, pikniku i koncertu.

Ks. Alfred Staniek


Zobacz zdjęcia:
Jubileusz 25lecia ordynacji Jubileusz 25lecia ordynacji Jubileusz 25lecia ordynacji Jubileusz 25lecia ordynacji Jubileusz 25lecia ordynacji Jubileusz 25lecia ordynacji Jubileusz 25lecia ordynacji Jubileusz 25lecia ordynacji Jubileusz 25lecia ordynacji Jubileusz 25lecia ordynacji Jubileusz 25lecia ordynacji

<--powrót do "Wydarzeń"

Zobacz

  • Kościół Luterański w Polsce
  • Gmina Istebna
  • Partnerska parafia z Heerde

Subskrybuj nasz kanał
z kazaniami na YouTube

Parafia EA Istebna
Parafia EA Istebna