Za nami kwiecień

Miesiąc kwiecień rozpoczęliśmy nabożeństwem w ramach drugiego dnia Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Miało ono charakter nabożeństwa rodzinnego. Wystąpiły podczas niego dzieci ze szkółki niedzielnej z recytacjami i śpiewem, wspomagane przez część konfirmacyjnej grupy.

21 kwietnia podczas nabożeństwa uhonorowano 3 dziewczyny, które reprezentowały naszą parafię w finale Konkursu Sola Scriptura. Status finalistki uzyskały kolejno: Alicja Heczko i Zofia Rucka, a status laureatki Julia Cieślar. Nasze reprezentantki otrzymały nagrody w postaci dostarczonych przez organizatora konkursu dyplomów oraz ekumenicznego przekładu Nowego Testamentu dla finalistek oraz całej Biblii Ekumenicznej z ilustracjami dla laureatki Konkursu.

Tego samego dnia odbyło się w sali parafialnej spotkanie Koła Pań. Tym razem frekwencja była poniżej tradycyjnej średniej uczestniczek i uczestników – czyżby temat historyczny nie był zbyt atrakcyjny? Sięgnęliśmy w jego ramach do wydarzeń sprzed 500 lat, szerzej zajmując się wydarzeniami reformacyjnymi, nie zapominając o wydarzeniach z tzw. świata i naszego kraju.

30 kwietnia nasi konfirmanci wyruszyli do Weigersdorf, a o szczegółach tego wyjazdu więcej przeczytamy w relacji za maj…