Podsumowanie marca

W marcu odbyły się trzy istotne wydarzenia, poza codziennym rytmem parafialnego życia:

W pierwszą niedzielę marca tradycyjnie przeżywaliśmy nabożeństwo w ramach Światowego Dnia Modlitwy. Także tradycją jest, że Słowem Bożym służy podczas niego diakon Aleksandra Błahut-Kowalczyk. Tym razem jednak nabożeństwo rozpoczęło się niestandardowo ponieważ kurator zboru wraz z sekretarzem postanowili zabrać głos, by złożyć życzenia proboszczowi z okazji 5-lecia w Istebnej. Samo nabożeństwo z okazji ŚDM odbiegało od poprzednich obchodzonych w tym temacie. Ponieważ w tym roku miało się odbywać w ramach porządku liturgicznego przygotowanego przez kobiety z Palestyny. Niestety idąc za przykładem Niemiec i w Polsce postanowiono dokonać zmian w tym zakresie. Nie przeszkodziło to jednak po nabożeństwie przeżyć spotkania w sali parafialnej z tematem poświęconym palestyńskiej tematyce, a przygotowanemu profesjonalnie przez Leszka Bujoka.

W niedzielę palmową 24 marca obyło się nabożeństwo dla seniorów, a po nim tradycyjne spotkanie w budynku parafialnym. Podczas spotkania ze swoją inicjatywą zaskoczyli seniorzy, wręczając upominek proboszczowi z okazji wspólnego pięciolecia działań. Podczas spotkania nie zabrakło śpiewu, rozmów oraz tematu, który poświęcony był różnym teoriom, które usiłowały w historii przeciwstawić się prawdzie Zmartwychwstania Pańskiego.

We Wielki Czwartek 28 marca od godziny 1000odbywały się rekolekcje dla dzieci i młodzieży. Tematyka dnia poświęcona była PRZEBACZENIU w oparciu o historię Józefa i jego braci. Temat był przedstawiany w dwóch grupach wiekowych. Zebranych łączyły jednak wspólne działania: śpiew, prace plastyczne, przygotowania do występu w drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, a także wspólne posiłki: obiad oraz podwieczorek z ciast, o które zadbały mamy uczestników. Rekolekcje zostały zwieńczone nabożeństwem o godz. 1700.