Nabożeństwa w “czerwonej strefie”.

Od soboty 17 października nasz powiat jest w czerwonej strefie zagrożeń covidowych, co wymusza na nas bezwzględne przestrzeganie zasad. Te zaś uległy zaostrzeniu. W czerwonej strefie może w nabożeństwie brać udział 1 osoba na 7m2 powierzchni kościoła. W naszym przypadku oznacza to, że jednorazowo może przebywać w kościele 25 osób, nie licząc “obsługi” nabożeństwa. Obowiązuje także zachowywanie dystansu pomiędzy osobami w ławkach kościelnych oraz zasłanianie ust i nosa. Nie można też zapomnieć o dezynfekcji rąk.

Apeluję o to, aby w przypadku jakikolwiek problemów zdrowotnych pozostać w domu. Od najbliższej niedzieli o 15:50 w TVP3 będą znów dostępne transmisje w ewangelickich nabożeństw. Zachęcam do korzystania z nich, zamiast osobistego uczestnictwa w kościele.

Mam nadzieję, że poważne podejście do tej kwestii na terenie naszego powiatu przywróci nas wszystkich do żółtej strefy, w której będziemy mogli spotkać się w nieco szerszym gronie na nabożeństwach, które także odbywać się będą w dwóch odsłonach.

Dbajmy o swoje zdrowie i zdrowie tych wszystkich, z którymi mamy kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *